Strona główna

niedziela, 24 listopada 2013

Co zawinił zmywacz lakieru Brytyjczykom, czyli bulwersująca głupota okołokosmetyczna.

Każda z Nas czasem trafia w mediach na info, które budzi w niej wewnętrzny sprzeciw. Ostatnio bokiem wychodzą mi wiadomości o "biednych" polskich "ekologach" w Rosji. Teraz przyszedł czas na kretynizm z Naszego kosmetycznego świata. Same zobaczcie na co idą nasze pieniądze, kto chce zabronić nam kupowania zmywaczy lakierów do paznokci. Może warto napisać poradnik: "Jak być zadbaną kobietą, która w przyszłości nie będzie posądzana o terroryzm"? Już piszę o co mi chodzi.

Przy kubku kawy zainteresował mnie artykuł Filipa Śliwy: Zmywacze do paznokci i farby do włosów będą wycofywane ze sklepów? Nowy projekt walki z terroryzmem. Onet odsyła dalej do źródła na dailymail.uk.com, a co ciekawsze fragmenty cytuję poniżej, jednak zachęcam do przeczytania całości.

W Wielkiej Brytanii powstał projekt wycofania z ogólnodostępnej sprzedaży produktów, takich jak zmywacze do paznokci czy farby do włosów. Dlaczego? Substancje aktywne, zawarte w tych produktach często są składnikami - konstruowanych w domowych warunkach - bomb. Działania te mają przyczyniać się do zapobiegania atakom terrorystów.

Brytyjska organizacja rządowa "The Home Office" (...) uzasadnia postulat faktem, że tego typu bomby zostały użyte w ponad 70 proc. ataków terrorystycznych, do których doszło od późny lat dziewięćdziesiątych.


Z artykułu wynika, że zagrożeniem są zmywacze do lakierów paznokci z acetonem, farby do włosów, środki czystości i inne. Aż dziwię się, że nikt z tych "inteligentnych" ludzi nie doczepił się do napoi a'la cola - wszak tam też jest kwas siarkowy.

W ramach manipulacji Onet powołuje się na spotkanie unijne, ale jakoś nie podał o które dokładnie chodzi:

Oficjalne plany wycofania, bądź ograniczenia sprzedaży dla ww. produktów zostały zaprezentowane podczas zjazdu członków Unii Europejskiej, gdzie dyskutowano o dostępności substancji chemicznych, które mogą być wykorzystywane w działalności terrorystycznej.
 

Mi najbardziej podobał się pomysł rozwiązania problemu, by podawać personalia przy zakupie tych produktów. Już widzę siebie w drogerii, kupującą zmywacz, na co pani w kasie prosi o moje dane osobowe i adres zamieszkania.
Naprawdę na takie idiotyzmy poświęca się czas na zebraniach UE opłacanych za nasze ciężko zarobione pieniądze? Litości... Czym prędzej udam się zmyć manicure, bo jeszcze okaże się że jutro ktoś mi tego zakaże.

Dobra, na dziś już mi wystarczy absurdów.
* * *

Tak w ogóle dziś miało być o Rossmannie, ale kiedy za oknem jest szaro-buro, zimno, a w domu tak ciemno, że od 8 rano trzeba ratować się sztucznym oświetleniem, to od razu wiem, że zdjęcia kosmetyków wyjdą poniżej poziomu mułu. Zakupowy post pojawi się jutro (jak dobrze pójdzie).

12 komentarzy:

 1. Oj powiem Ci, że ja kiedyś czytała cały artykuł o tym nad jakimi bzdurami obraduje się w UE. Szczęka by Ci opadła już totalnie. Niestety nie pamiętam skąd ja ten artykuł wytrzasnęłam, ale wszystko było pokroju właśnie tego zmywacza albo jeszcze gorzej. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może powinnyśmy spojrzeć na to z drugiej strony - świat boi się kobiet z pomalowanymi paznokciami.

   Usuń
 2. Na głowę upadli, naprawdę. Zajęliby się poważnymi sprawami :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zajęli. Właśnie przeczytałam, że UE zmniejsza dopuszczalną moc odkurzaczy docelowo do 900W. >.<

   Usuń
 3. Hahaha niesamowita fantazja twórców godna pogratulowania:D No i Onet jak zwykle stoi na wysokim poziomie rzetelnego dziennikarstwa...:P Szkoda gadać...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Onet, jak to Onet... raz piszą o rzeczach ważnych, raz sami nie wiedzą co piszą. Tym razem popisali się głównie politycy.

   Usuń
 4. Nie no padłam.. Naprawdę nie ma nic ważniejszego do obradowania? -,-

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale po co, nad czymś innym pewnie należałoby bardziej się wysilić.

   Usuń
 5. Nie bójmy się tego powiedzieć głośno. Ja tutaj słyszę wybuchy. To jest zamach. I ma być w tej sprawie komisja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że można już ujawnić na forum informację, że w UE powstała nowa organizacja terrorystyczna zrzeszona pod serwisem blogspot.

   Usuń
 6. Uwielbiam te absurdy, zajmują się bzdurami a jak bezrobocie, głód były tak są, bo wolą zajmować się głupotami niż prawdziwymi problemami..Jeśli chodzi o te substancje, to podejrzane może być jak ktoś kilka litrów zmywacza kupi, to wtedy jakaś kontrola , a nie wycofać.. a z tym światłem i zdjęciami to jest masakra teraz jakaś;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale drogerii nie brakuje. Można w każdej kupić jeden i ma się wielolitrowy zapas. I bum!

   Usuń

Miło mi, kiedy czytam Wasze komentarze i bardzo Wam za nie dziękuję! :)
Proszę, abyście nie zostawiały reklamowych linków. Znajdę Wasze blogi, dzięki linkom podanych w Waszych profilach. Niechciane komentarze będą usuwane. Komentarze "obserwacja za obserwację" będą usuwane