Strona główna

środa, 6 maja 2015

Podsumowanie kwietnia 2015

Kwiecień upłynął niesamowicie szybko. Czas pożarły mi studia i powrót do sezonowej pracy. Terminy i deadline'y zbliżają się niebezpiecznie szybko, więc czas na przyjemności jest mocno ograniczony.

Filmy
Źródło plakatów: Filmweb

 Jack Reacher: Jednym strzałem. Film obyczajowy z wątkiem kryminalnym. Kilka ciekawych zwrotów akcji, której w sumie nie ma zbyt wiele, bo fabuła opiera się głównie na zastanawianiu się jak to się stało, że doszło do zabójstwa pięciu przypadkowych osób. Film niezły, raczej na jeden raz. Jedyne co mnie boli, to uzmysławianie sobie upływu czasu - jak to się dzieje, że aktorzy i aktorki, odgrywające "nieśmiertelne" i kultowe role, na których się wychowałam, zwyczajnie się starzeją? Niepojęte.

Nożownik. Film zapowiadał się na opowieść w stylu Rambo, ale akcja, pościgi szybko z lasu przeniosły się do miasta i bardziej przypominały już typowy film sensacyjny. Dla mnie ok. 

Zakładnik z Tomem Cruisem. Dramat sensacyjny, z przyzwoicie rozwiniętymi postaciami. Taksówkarz przez przypadek wplątuje się w serię zabójstw, a im bardziej chce się z nich wyplątać, tym bardziej komplikuje się sytuacja. Film ciekawy - od początku do końca.


Brick Mansions - obejrzałam, bo byłam ciekawa co jeszcze miał w swoim dorobku Walker. Film słaby, fabuła momentami się nie trzyma kupy. Za to liczba pościgów, ucieczek i popisów Belle jest naprawdę miła dla oka. Film na jeden raz, raczej dla fanów Paula.

Szybcy i wściekli 7 - cała seria jest jak dobre wino - z czasem coraz lepsza. Obawiałam się, że po śmierci Walkera albo zrobi się dziura w fabule, której nie uda się zgrabnie zapchać, albo z filmu zrobią łzawe ostatnie pożegnanie. Nic z tych rzeczy - w kinie bawiłam się świetnie. W filmie nie brakuje "ukłonu" w stronę zmarłego aktora, ale są one zgrabnie wplecione.

Książki
Utknęłam na I części Assassin's Creed. Nie dlatego, że jest nudna, o nie. Konia z wozem temu, kto zorganizuje mi czas na czytanie książek dla przyjemności.

Muzyka

Zespół Iron Savior. Wokalista ma rewelacyjny, mocny, aksamitny głos. Muszę wyposażyć się w ich płytę.


Wycieczki

W kwietniu udało mi się dotrzeć do egzotarium w Sosnowcu, kopalni soli w Wieliczce, zamku Lipowiec w Babicach. Uwielbiam takie miejsca, mogłabym poświęcić wszystkie wolne dni na zwiedzanie.

Tak mi minął kwiecień. W maju mam grafik jeszcze bardziej napięty. Zobaczymy ile teraz zdziałam.

4 komentarze:

 1. Oglądałam Zakładnika kilka dobrych lat temu, ale pamiętam, że mi się naprawdę podobał, całkiem ciekawie zrealizowany. Myślę czy ie obejrzeć tego Jacka Reacher: Jednym strzałem. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z filmów to chyba "Nożownika" widziałam, ale dawno :) Super te Twoje wycieczki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wybrałaś sobie na ten miesiąc same mocne filmy :) Zakładnik bardzo mi się podobał :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z filmów oglądałam tylko Szybkich i wściekłych - bardzo mi się podobał. Jak Reacher Jednym strzałem chciał obejrzeć mój chłopak, ale zorganizowałam wersję z jakimś dziwnym lektorem i niestety seans został odłożony na później ;)

  OdpowiedzUsuń

Miło mi, kiedy czytam Wasze komentarze i bardzo Wam za nie dziękuję! :)
Proszę, abyście nie zostawiały reklamowych linków. Znajdę Wasze blogi, dzięki linkom podanych w Waszych profilach. Niechciane komentarze będą usuwane. Komentarze "obserwacja za obserwację" będą usuwane